The postseason honors continue as the Suburban Council, Foothills Council and Capital District Women's Lacrosse Leagues announce their all-star teams for the 2012 season.

---

Suburban Council

First Team

Attack: Nicole Beardsley (Burnt Hills), Kelly Wall (Shenendehowa), Morgan Hardt (Guilderland), Kelly Camardo (Guilderland), Moriah Greenstein (Bethlehem).

Midfield: Lauren Smith (Shaker), Shelby Iapoce (Guilderland), Iszy Wager (Saratoga), Ritchie Assini (Niskayuna), Kayla Treanor (Niskayuna).

Defense: Chrissy Bolognino (Guilderland), Jenna Walsh (Guilderland), Janeen Bell (Niskayuna), Katelyn Cheney (Shaker).

Goalie: Anne Morrison (Shaker).

---

Second Team

Attack: Tori McGrath (Bethlehem), Kelly Schlansker (Niskayuna), Kim Carr (Colonie), Emily Lange (Saratoga), Maddie Devine (Shaker).

Midfield: Amy Lebel (Burnt Hills), Catherine Clark (Burnt Hills), Emily Ryan (Niskayuna), Kristen Connors (Shenendehowa), Brianna Sirianni (Saratoga), Kelsey Michele (Guilderland).

Defense: Hannah Glanville (Averill Park), Katie Trainor (Shenendehowa), Maddy Smith (Shaker), Anne Rehfuss (Shaker), Nicole Levine (Guilderland), Kara Carman (Guilderland).

Goalie : Lauren Huck (Saratoga), Asa Goldstock (Niskayuna), Jess Madsen (Guilderland).

---

Foothills Council

First Team

Schuylerville: Allie Liptak, Katie Donovan.

Scotia: Alexis Yagielski.

South Glens Falls: Taylor Volkman, Ally Naja, Amelia Hastings.

Glens Falls: Emily White, Lydia Knapp, Chloe Knapp, Jill Rizzo.

Johnstown: Mallory Hansen.

Greenwich: Isabelle Sipperly, Kayla Gorman.

Queensbury: Casey White, Leana Richards, Mary Rahal, Samantha Hawkins.

---

Second Team

Schuylerville: Heather Marko, Brianna Miller.

Scotia: Megan Clune.

South Glens Falls: Courtney Coons, Britanny Blake, Katie Washburn.

Glens Falls: Shea Homer, Hannah Hayward, Caitlyn Corbett.

Johnstown: Skylar Swatt.

Greenwich: Christina Broestler, Sarah Crowder.

Queensbury: Sam Ballard, Allie Butler, Christie Raymond, Lindsay White.

---

Capital District Women’s Lacrosse League

First Team

Attack: Kia Ference (Schenectady), Jayne Ryan (Holy Names).

Midfield: Emma Malicki (Albany Academy), Emily Downie (Albany Academy), Emma Hardy (Albany Academy), Francesca Grundrum (Emma Willard), Marj Drohan (Schenectady), Catie Vivian (Holy Names), Ashley Dessingue (Cohoes.)

Midfield/Attack: Katie Smith (Emma Willard).

Midfield/Defense: Sally O’Toole (Holy Names).

Defense: Denia Gaillard (Schenectady).

---

Second Team

Attack: Aly Selchick (Albany Academy), Sam Kreda (Emma Willard).

Midfield: Emily Martin (Albany Academy), Natalie Kiley-Bergen (Emma Willard), Tatiana Ensslin (Holy Names), Katie Monson (Cohoes).

Defense: Ellie Daly (Albany Academy), Abby Fraser (Holy Names).

Goalie: Alex Macaffer (Albany Academy).